Vishay/Dale RER75F3921RCSL
RER75F3921RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3921RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.92K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3921RCSL.pdf
Availability of RER75F3921RCSL
QUANTITY
RER75F3921RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3921RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3921RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3921RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3921RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3921RCSL Details Description
Related parts for RER75F3921RCSL
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC VCO 184-190MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 80POS 3A datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf