Vishay/Sprague CWR26HC336MBFA
CWR26HC336MBFA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336MBFA
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336MBFA.pdf
Availability of CWR26HC336MBFA
QUANTITY
CWR26HC336MBFA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336MBFA
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336MBFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336MBFA
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336MBFA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336MBFA Details Description
Related parts for CWR26HC336MBFA
CABLE CLAMP AMBER 1 3/8" DIA datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO201AE datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.74"LX3.15"W datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 3 METER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 22 POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 1000 FT BR datasheet.pdf
CONN FFC FPC 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf