Vishay/Sprague CWR26HC336MCFA\HR
CWR26HC336MCFA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336MCFA\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336MCFA\HR.pdf
Availability of CWR26HC336MCFA\HR
QUANTITY
CWR26HC336MCFA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336MCFA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336MCFA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336MCFA\HR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336MCFA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336MCFA\HR Details Description
Related parts for CWR26HC336MCFA\HR
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 16QSOP datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 10POS datasheet.pdf