Vishay/Sprague CWR26HH106KBFZ
CWR26HH106KBFZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106KBFZ
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106KBFZ.pdf
Availability of CWR26HH106KBFZ
QUANTITY
CWR26HH106KBFZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106KBFZ
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106KBFZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106KBFZ
Related LinksCWR26HH, CWR26HH106KBFZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106KBFZ Details Description
Related parts for CWR26HH106KBFZ
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC TXRX FT-10 48QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1800UF 350V 64X92 85C ST datasheet.pdf