Vishay/Sprague CWR26HH106KCFB\TR
CWR26HH106KCFB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106KCFB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106KCFB\TR.pdf
Availability of CWR26HH106KCFB\TR
QUANTITY
CWR26HH106KCFB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106KCFB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106KCFB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106KCFB\TR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH106KCFB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106KCFB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH106KCFB\TR
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" .50MM 12POS datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2.4A TO277A datasheet.pdf