Amphenol Industrial PT00A-22-21P
PT00A-22-21P picture photo
Mfg. Part Number
PT00A-22-21P
Brief Description
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
PT00A-22-21P.pdf
Availability of PT00A-22-21P
QUANTITY
PT00A-22-21P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00A-22-21P
Internal Part NumberEIS-PT00A-22-21P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00A-22-21P
Related LinksPT00A-, PT00A-22-21P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00A-22-21P Details Description
Related parts for PT00A-22-21P
EVALUATION BOARD FOR LM2639 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DUAL BIN UP-COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
MICROCOUPLER 3 STUB SHIELD CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
60929B149 FRONT SEPARATOR DIE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM TH datasheet.pdf