Vishay/Sprague CWR26HH106KCFZ\PR
CWR26HH106KCFZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106KCFZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106KCFZ\PR.pdf
Availability of CWR26HH106KCFZ\PR
QUANTITY
CWR26HH106KCFZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106KCFZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106KCFZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106KCFZ\PR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH106KCFZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106KCFZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HH106KCFZ\PR
SLEEVE TRMNL FOR 3501FPX 1=100PC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT HV 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 13.5A 17 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf