Vishay/Sprague CWR26HH107KBHB\PR
CWR26HH107KBHB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107KBHB\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107KBHB\PR.pdf
Availability of CWR26HH107KBHB\PR
QUANTITY
CWR26HH107KBHB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107KBHB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107KBHB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107KBHB\PR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107KBHB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107KBHB\PR Details Description
Related parts for CWR26HH107KBHB\PR
REG SW -12V 1.5A SMD datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOD PWR OUTLET 1.2MM PNL SNAP-IN datasheet.pdf
COVER D-SUB 15-F COND (1000PCS) datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf