Vishay/Sprague CWR26HH107KBHZ\PR
CWR26HH107KBHZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107KBHZ\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107KBHZ\PR.pdf
Availability of CWR26HH107KBHZ\PR
QUANTITY
CWR26HH107KBHZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107KBHZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107KBHZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107KBHZ\PR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107KBHZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107KBHZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HH107KBHZ\PR
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/ADJ 0.1A 8WSON datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 5.0X3.2 XTAL OR OSC datasheet.pdf
RES 150 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf