Vishay/Sprague CWR26HH107MBHZ\HR
CWR26HH107MBHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107MBHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107MBHZ\HR.pdf
Availability of CWR26HH107MBHZ\HR
QUANTITY
CWR26HH107MBHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107MBHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107MBHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107MBHZ\HR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107MBHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107MBHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HH107MBHZ\HR
THERMISTOR GLASS 500 OHM DO-35 datasheet.pdf
IC CODE HOPPING DECODER 8-SOIJ datasheet.pdf
IC RS485/RS422 DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
SHIELD BAG 16X24" MTL-OUT 100PK datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf