Vishay/Sprague CWR26HH107MCHB\HR
CWR26HH107MCHB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH107MCHB\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HH107MCHB\HR.pdf
Availability of CWR26HH107MCHB\HR
QUANTITY
CWR26HH107MCHB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH107MCHB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH107MCHB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH107MCHB\HR
Related LinksCWR26HH1, CWR26HH107MCHB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH107MCHB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH107MCHB\HR
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
WIRE JOINT NYL INS 18-12AWG CLR datasheet.pdf
CONN FFC TOP 24POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 750MA 250VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
PRESS BLOCK 74MM LONG datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
DOUBLE M12 LONG PW 5M NPN NC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf