Vishay/Sprague CWR26HH226JBGB\HR
CWR26HH226JBGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGB\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGB\HR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGB\HR
QUANTITY
CWR26HH226JBGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGB\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGB\HR
CONN SHIELD 34POS 2PC SHORT ALUM datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.93A 44.8 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS M10 4-20MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
HEATSHRINK HEAVY DUTY BRKOUT BOO datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 130POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 20POS 1.25MM 4 datasheet.pdf