Vishay/Sprague CWR26HH226JBGB\TR
CWR26HH226JBGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGB\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGB\TR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGB\TR
QUANTITY
CWR26HH226JBGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGB\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGB\TR
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 28MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5/5 MC-10 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf