Vishay/Sprague CWR26HH226JCGA\HR
CWR26HH226JCGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JCGA\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JCGA\HR.pdf
Availability of CWR26HH226JCGA\HR
QUANTITY
CWR26HH226JCGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JCGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JCGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JCGA\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JCGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JCGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226JCGA\HR
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 200 OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18AWG AU 1.0MM datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT WW datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf