Vishay/Sprague CWR26HH226KCGA\PR
CWR26HH226KCGA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226KCGA\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226KCGA\PR.pdf
Availability of CWR26HH226KCGA\PR
QUANTITY
CWR26HH226KCGA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226KCGA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226KCGA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226KCGA\PR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226KCGA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226KCGA\PR Details Description
Related parts for CWR26HH226KCGA\PR
KIT EVAL FOR E700&QVIEW SOFTWARE datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONV AC/DC 4W 24V OUT SINGLE T/H datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR HMC821 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf