Vishay/Sprague CWR26HH226MBGB\TR
CWR26HH226MBGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGB\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGB\TR.pdf
Availability of CWR26HH226MBGB\TR
QUANTITY
CWR26HH226MBGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGB\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MBGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGB\TR
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 40POS DUAL 30AU datasheet.pdf
IC RCVR DIFF QUAD LV HS 16SO datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP NMB FLOA G50 B datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 6POS 12' datasheet.pdf
SURFACE DISC 2"XNH A CRS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 99MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT WO/PIN datasheet.pdf
DIODE MOD FAST 600V 140A CC datasheet.pdf