Vishay/Sprague CWR26HH336JBFB\TR
CWR26HH336JBFB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336JBFB\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336JBFB\TR.pdf
Availability of CWR26HH336JBFB\TR
QUANTITY
CWR26HH336JBFB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336JBFB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336JBFB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336JBFB\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336JBFB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336JBFB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336JBFB\TR
CONN HEADER 50POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.32M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IMPACT 2PR RAM OPEN ASSY SN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16UQFN datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
PT 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
CA, 1.8MM OFNP 62.5/125,LC-SC datasheet.pdf