Vishay/Sprague CWR26HH336JBFC\TR
CWR26HH336JBFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336JBFC\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336JBFC\TR.pdf
Availability of CWR26HH336JBFC\TR
QUANTITY
CWR26HH336JBFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336JBFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336JBFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336JBFC\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336JBFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336JBFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336JBFC\TR
RES SMD 27 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 8BIT 4CH SOT23-8 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X51MM 115VAC datasheet.pdf