Vishay/Sprague CWR26HH336KBFC\HR
CWR26HH336KBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KBFC\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HH336KBFC\HR
QUANTITY
CWR26HH336KBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KBFC\HR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HH336KBFC\HR
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 300MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS DUAL GOLD datasheet.pdf