Vishay/Sprague CWR26HH336KBFC
CWR26HH336KBFC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KBFC
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KBFC.pdf
Availability of CWR26HH336KBFC
QUANTITY
CWR26HH336KBFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KBFC
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KBFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KBFC
Related LinksCWR26HH, CWR26HH336KBFC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KBFC Details Description
Related parts for CWR26HH336KBFC
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FLUID LOW datasheet.pdf
SWITCH PLATE ESTOP FAST/OFF/SLOW datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25.3MM 220VAC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf