Vishay/Sprague CWR26HH336KCFA\PR
CWR26HH336KCFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KCFA\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KCFA\PR.pdf
Availability of CWR26HH336KCFA\PR
QUANTITY
CWR26HH336KCFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KCFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KCFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KCFA\PR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KCFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KCFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HH336KCFA\PR
IC CODE HOPP ENCODR 16FUNC 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" BLUE 7FT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W D 9DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 20POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 120V 15FT CABLE datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/50A DC datasheet.pdf