Vishay/Sprague CWR26HH336KCFC\TR
CWR26HH336KCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KCFC\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HH336KCFC\TR
QUANTITY
CWR26HH336KCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KCFC\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336KCFC\TR
CONN HDR 5POS 5.00MM KINKED PIN datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS 2.5MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO51-2 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ M2P datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG ORANGE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 90A AC/DC datasheet.pdf