Vishay/Sprague CWR26HH336KCFC
CWR26HH336KCFC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KCFC
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KCFC.pdf
Availability of CWR26HH336KCFC
QUANTITY
CWR26HH336KCFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KCFC
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KCFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KCFC
Related LinksCWR26HH, CWR26HH336KCFC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KCFC Details Description
Related parts for CWR26HH336KCFC
JUMPER-H1502TR/A3049B/X 4" datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR/ADAPT 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.1A 350 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 46MA 31 OHM TH datasheet.pdf