Vishay/Sprague CWR26HK106JCFC\TR
CWR26HK106JCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK106JCFC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK106JCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HK106JCFC\TR
QUANTITY
CWR26HK106JCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK106JCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK106JCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK106JCFC\TR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK106JCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK106JCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HK106JCFC\TR
FUSE BOARD MNT 7A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT MASTER DEV 869MHZ ES RS232 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON datasheet.pdf
SL 5.08HC/04/90B 3.2SN OR BX datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf