Vishay/Sprague CWR26HK106KBFC\PR
CWR26HK106KBFC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK106KBFC\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK106KBFC\PR.pdf
Availability of CWR26HK106KBFC\PR
QUANTITY
CWR26HK106KBFC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK106KBFC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK106KBFC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK106KBFC\PR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK106KBFC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK106KBFC\PR Details Description
Related parts for CWR26HK106KBFC\PR
RES SMD 29.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 250' datasheet.pdf
SENSOR PRES 600PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
PATCH PNL 19" RJ45 CAT5E datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 50.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf