Vishay/Sprague CWR26HK107JBHC\PR
CWR26HK107JBHC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107JBHC\PR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107JBHC\PR.pdf
Availability of CWR26HK107JBHC\PR
QUANTITY
CWR26HK107JBHC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107JBHC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107JBHC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107JBHC\PR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107JBHC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107JBHC\PR Details Description
Related parts for CWR26HK107JBHC\PR
IC FPGA 284 I/O 456FBGA datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC BLK 4X4"X 6' datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DGTLSW BCD GREY CASE RED #'S datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 5.00MM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf