Vishay/Sprague CWR26HK226JCGB\HR
CWR26HK226JCGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226JCGB\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226JCGB\HR.pdf
Availability of CWR26HK226JCGB\HR
QUANTITY
CWR26HK226JCGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226JCGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226JCGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226JCGB\HR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226JCGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226JCGB\HR Details Description
Related parts for CWR26HK226JCGB\HR
IC ADC 12BIT 420KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
SIDAC 240-280V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A 8SOIC datasheet.pdf