Vishay/Sprague CWR26HK226MBGZ\TR
CWR26HK226MBGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226MBGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226MBGZ\TR.pdf
Availability of CWR26HK226MBGZ\TR
QUANTITY
CWR26HK226MBGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226MBGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226MBGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226MBGZ\TR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226MBGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226MBGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HK226MBGZ\TR
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
TAPE MASKING NATURAL 12MM X 55M datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
IC PROTECTION DSL SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG187A 30AWG 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 41MM datasheet.pdf
GIGABIT SW (16) 10/100, (2) SFP datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf