Vishay/Sprague CWR26HK336JBFA
CWR26HK336JBFA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JBFA
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JBFA.pdf
Availability of CWR26HK336JBFA
QUANTITY
CWR26HK336JBFA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JBFA
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JBFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JBFA
Related LinksCWR26HK, CWR26HK336JBFA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JBFA Details Description
Related parts for CWR26HK336JBFA
SSD 208GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NPO 0201 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf