Vishay/Sprague CWR26HK336JBFA
CWR26HK336JBFA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JBFA
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JBFA.pdf
Availability of CWR26HK336JBFA
QUANTITY
CWR26HK336JBFA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JBFA
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JBFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JBFA
Related LinksCWR26HK, CWR26HK336JBFA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JBFA Details Description
Related parts for CWR26HK336JBFA
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP 5/8 896-970MHZ CHRM datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 15A datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT 4X2SON datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA datasheet.pdf
FLEX LIGHTPIPE SMALL FTPRT 2" datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf