Vishay/Sprague CWR26HK336JBFB\HR
CWR26HK336JBFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JBFB\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JBFB\HR.pdf
Availability of CWR26HK336JBFB\HR
QUANTITY
CWR26HK336JBFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JBFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JBFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JBFB\HR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336JBFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JBFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HK336JBFB\HR
CHASSIS STEEL BLACK 8"L X 16"W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR GOLD T/ datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.51"L X 2.52"W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES SMD 481 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123F datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf