Vishay/Sprague CWR26HK336JCFC\HR
CWR26HK336JCFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JCFC\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JCFC\HR.pdf
Availability of CWR26HK336JCFC\HR
QUANTITY
CWR26HK336JCFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JCFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JCFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JCFC\HR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336JCFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JCFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HK336JCFC\HR
IC MUX 8CH I2C BUS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DAC7716 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN PLUG datasheet.pdf
ER 19C 19#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 16 V datasheet.pdf