Vishay/Sprague CWR26HK336KBFB\PR
CWR26HK336KBFB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336KBFB\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336KBFB\PR.pdf
Availability of CWR26HK336KBFB\PR
QUANTITY
CWR26HK336KBFB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336KBFB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336KBFB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336KBFB\PR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336KBFB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336KBFB\PR Details Description
Related parts for CWR26HK336KBFB\PR
IDC CABLE - MSD40K/MC40F/MCS40K datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC 8-BIT ADDRESSABL LTCH 24-SOIC datasheet.pdf
IGBT 70A 1200V SOT-227B datasheet.pdf
CONN RCPT 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf