Vishay/Sprague CWR26HK336KBFZ\HR
CWR26HK336KBFZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336KBFZ\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336KBFZ\HR.pdf
Availability of CWR26HK336KBFZ\HR
QUANTITY
CWR26HK336KBFZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336KBFZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336KBFZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336KBFZ\HR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336KBFZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336KBFZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HK336KBFZ\HR
CONN FFC VERT 16POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 230A datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 8GBIT 137TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf