Vishay/Sprague CWR26HK336KCFC\TR
CWR26HK336KCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336KCFC\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336KCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HK336KCFC\TR
QUANTITY
CWR26HK336KCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336KCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336KCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336KCFC\TR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336KCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336KCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HK336KCFC\TR
COVER KIT TAPERED 50 POS datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V LED ROUND RED datasheet.pdf
MOSFET P-CH 150V 3A MLP 3.3SQ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 3V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 125POS 5ROW STR datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL RHE11 032FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf