Vishay/Sprague CWR26KB106JBGZ\PR
CWR26KB106JBGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106JBGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106JBGZ\PR.pdf
Availability of CWR26KB106JBGZ\PR
QUANTITY
CWR26KB106JBGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106JBGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106JBGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106JBGZ\PR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106JBGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106JBGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26KB106JBGZ\PR
RES ARRAY 5 RES 82K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 14.2A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 750MA 70 MOHM datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO JACK 50 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf