Vishay/Sprague CWR26KB106MBGA\PR
CWR26KB106MBGA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106MBGA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106MBGA\PR.pdf
Availability of CWR26KB106MBGA\PR
QUANTITY
CWR26KB106MBGA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106MBGA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106MBGA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106MBGA\PR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106MBGA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106MBGA\PR Details Description
Related parts for CWR26KB106MBGA\PR
BRACKET COMPUTER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39.2K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR U-SHAPED datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf