Vishay/Sprague CWR26KB106MBGZ\TR
CWR26KB106MBGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106MBGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106MBGZ\TR.pdf
Availability of CWR26KB106MBGZ\TR
QUANTITY
CWR26KB106MBGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106MBGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106MBGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106MBGZ\TR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106MBGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106MBGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26KB106MBGZ\TR
DKIP COMPENSATED CHOKE 30A datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 6A SCREW TERM datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V P2H 0805 datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
WSP-PG29 STOPPING PLUGS SS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONTACT PIN FML SCREW ON datasheet.pdf
SCREW PLUG datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 16POS 1MM R/A datasheet.pdf