ITT Cannon, LLC CA3100E22-12SB05-15
CA3100E22-12SB05-15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-12SB05-15
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E22-12SB05-15.pdf
Availability of CA3100E22-12SB05-15
QUANTITY
CA3100E22-12SB05-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-12SB05-15
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-12SB05-15
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-12SB05-15
Related LinksCA3100E22, CA3100E22-12SB05-15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-12SB05-15 Details Description
Related parts for CA3100E22-12SB05-15
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L datasheet.pdf
CAP CER 0.075UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf