Vishay/Sprague CWR26KC106JBGB\HR
CWR26KC106JBGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KC106JBGB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KC106JBGB\HR.pdf
Availability of CWR26KC106JBGB\HR
QUANTITY
CWR26KC106JBGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KC106JBGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KC106JBGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KC106JBGB\HR
Related LinksCWR26KC1, CWR26KC106JBGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KC106JBGB\HR Details Description
Related parts for CWR26KC106JBGB\HR
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 62.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf