FFF 10119109-372005LF
10119109-372005LF picture photo
Mfg. Part Number
10119109-372005LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
10119109-372005LF.pdf
Availability of 10119109-372005LF
QUANTITY
10119109-372005LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119109-372005LF
Internal Part NumberEIS-10119109-372005LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119109-372005LF
Related Links10119109, 10119109-372005LF Datasheet, FFF Distributor
10119109-372005LF Details Description
Related parts for 10119109-372005LF
CAP FILM 4700PF 5% 200VDC RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PORT BYPASS 2.125GBPS 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH 4POS DIP AUTODIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .156X.2 PCB DEPTH datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf