Vishay/Sprague CWR26KH106JBGZ\PR
CWR26KH106JBGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106JBGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106JBGZ\PR.pdf
Availability of CWR26KH106JBGZ\PR
QUANTITY
CWR26KH106JBGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106JBGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106JBGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106JBGZ\PR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106JBGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106JBGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26KH106JBGZ\PR
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 10HP 11A IP20 datasheet.pdf
IC DIGITAL CHIPCORDER 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/02/180 BK 1=250PCS datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf