Vishay/Sprague CWR26KH106MBGA\HR
CWR26KH106MBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106MBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106MBGA\HR.pdf
Availability of CWR26KH106MBGA\HR
QUANTITY
CWR26KH106MBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106MBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106MBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106MBGA\HR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106MBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106MBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26KH106MBGA\HR
DIODE ARRAY GP 80V 100MA MINI3 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC INVERTER GATE SINGLE 5-DSBGA datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX QUAD 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS DUAL 30AU datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 542 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf