Vishay/Sprague CWR26KK106JBGC\PR
CWR26KK106JBGC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106JBGC\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106JBGC\PR.pdf
Availability of CWR26KK106JBGC\PR
QUANTITY
CWR26KK106JBGC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106JBGC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106JBGC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106JBGC\PR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106JBGC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106JBGC\PR Details Description
Related parts for CWR26KK106JBGC\PR
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 30V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 1506 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 8POS THRUHL datasheet.pdf