Vishay/Sprague CWR26KK106JCGA\PR
CWR26KK106JCGA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106JCGA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106JCGA\PR.pdf
Availability of CWR26KK106JCGA\PR
QUANTITY
CWR26KK106JCGA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106JCGA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106JCGA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106JCGA\PR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106JCGA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106JCGA\PR Details Description
Related parts for CWR26KK106JCGA\PR
CHASS BOT PLATE ALUM 14 X 17 NAT datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 120V 25A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Lighting 8-SOIC-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 9.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/08/180LR SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 134MA 17.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf