Vishay/Sprague CWR26KK106MBGA\HR
CWR26KK106MBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106MBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106MBGA\HR.pdf
Availability of CWR26KK106MBGA\HR
QUANTITY
CWR26KK106MBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106MBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106MBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106MBGA\HR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106MBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106MBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26KK106MBGA\HR
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V Y5V 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK GRN .75" X 200' datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONTROL LOG 100-120/200-240/24V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 5KV R42 DISK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf