Vishay/Sprague CWR26KK106MBGC\HR
CWR26KK106MBGC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106MBGC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106MBGC\HR.pdf
Availability of CWR26KK106MBGC\HR
QUANTITY
CWR26KK106MBGC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106MBGC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106MBGC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106MBGC\HR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106MBGC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106MBGC\HR Details Description
Related parts for CWR26KK106MBGC\HR
IC SW DUAL ANLGCMOS SPST SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 1.2GSPS 160-CSPBGA datasheet.pdf
LOCK NUT 2.756" BRASS M63 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 18POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 1.4850MHZ CMOS SMD datasheet.pdf