Vishay/Sprague CWR26MB106JBHC
CWR26MB106JBHC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106JBHC
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106JBHC.pdf
Availability of CWR26MB106JBHC
QUANTITY
CWR26MB106JBHC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106JBHC
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106JBHC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106JBHC
Related LinksCWR26MB, CWR26MB106JBHC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106JBHC Details Description
Related parts for CWR26MB106JBHC
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8SO datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 2CH W/SPI 32-TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 30V 1.5A SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO216AA datasheet.pdf