Vishay/Sprague CWR26MB106KCHA
CWR26MB106KCHA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106KCHA
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106KCHA.pdf
Availability of CWR26MB106KCHA
QUANTITY
CWR26MB106KCHA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106KCHA
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106KCHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106KCHA
Related LinksCWR26MB, CWR26MB106KCHA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106KCHA Details Description
Related parts for CWR26MB106KCHA
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC2897A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG 2A SNAP-IN datasheet.pdf
TACHOMETER LED 6 CHAR 115/230V datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HARNESS GRIPPER datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 32MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf