Vishay/Sprague CWR26MB106KCHZ\HR
CWR26MB106KCHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106KCHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106KCHZ\HR.pdf
Availability of CWR26MB106KCHZ\HR
QUANTITY
CWR26MB106KCHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106KCHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106KCHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106KCHZ\HR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106KCHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106KCHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26MB106KCHZ\HR
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RECPT 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf